Chocolade liefhebbers opgelet: het Amsterdamse Chocoladefestival mag je niet missen
Amsterdam staat dan wel bekend om zijn grachten, fietsen, toeristen die midden op het fietspad stoppen en coffee shops. Maar één keer per jaar verandert de stad in nóg iets beters: een chocoladehemel. Dus voor alle chocoladeliefhebbers: Het Amsterdamse Chocoladefestival mág je niet missen.
Lees ook: 5x must visit evenementen in Nederland deze februari
Het Amsterdamse chocoladefestival
Jaarlijks, op 21 en 22 februari in de Beurs van Berlage, viert Amsterdam een chocoladefestival. Meer dan 100 stands uit 35 landen trekken chocolademakers, cacaoboeren, patissiers, foodies, hipsters, families, studenten en chefs op af met dezelfde missie: heel veel chocolade te eten. En geloof ons, er is genoeg keuze om je helemaal vol te proppen. Er staan namelijk meer dan 40 proeverijen op het programma. Maar neem vooral ook een kijkje bij de workshops, bij bean-to-bar makers die je alles uitleggen over de herkomst, fermentatie en branding van hun chocoladebrands, en geniet van de live muziek terwijl je warme chocolademelk uit Peru slurpt. Alles met één overkoepelend thema: duurzaamheid.
Duurzaamheid is bean-to-bar
Op het Amsterdamse Chocoladefestival draait duurzaamheid over bewustzijn, eerlijke handel, betere prijzen voor boeren en kinderarbeid (of liever: het gebrek daaraan). Kwaliteit boven kwantiteit. Daarom zijn er veel bean-to-bar makers op het festival aanwezig. Wat betekent dat deze makers alles zelf doen, van het selecteren van cacaobonen tot het maken van een reep. Geen massaproductie of verborgen toevoegingen dus. Klinkt duur, is het ook. Maar je proeft het bij elk hapje. Dus heb je een vraag over fermentatie, duurzaamheid of waarom witte chocolade technisch gezien helemaal niet eens chocolade is (gevoelig onderwerp, tread carefully)? De makers staan er zelf en je kunt ze alles vragen.
Lees ook: Dit zijn de beste (laptopvriendelijke) café's om te werken in Amsterdam
Workshops op het festival
Naast bergen chocolade eten biedt het Amsterdamse Chocoladefestival een heleboel workshops. Hier ga je niet braaf op een stoeltje zitten luisteren, maar vooral knoeien, proeven en ruiken. Leer welke chocolade het best past bij welke wijn, thee of zelfs bier of zelf bonbons leren maken. De kinderen kun ook even kwijt bij een van de workshops voor kids.
Het Amsterdamse Chocoladefestival leert je dat chocolade niet simpelweg chocolade hoeft te zijn. Je gaat cacao proeven van over de hele wereld: Peru, Madagaskar, Ecuador en Ghana. Elke boon vertelt een ander verhaal. De ene is fris en zuur, de andere juist weer aards. Dus als alles goed gaat, loop je uit dit festival met chocolade onder je nagels en een grote glimlach op je gezicht.