Wow! Marco Borsato laat miljoenen liggen en dit is waarom hij geen schadeclaim indient

Media door Janine

Het lijkt eindelijk rustig te worden rondom Marco Borsato, maar het verhaal krijgt tóch nog een opvallende twist. De zanger werd onlangs volledig vrijgesproken in de spraakmakende zaak waarin hij werd verdacht van ontucht met een minderjarige. Je zou denken dat hij daarna alles op alles zet om zijn reputatie én bankrekening te herstellen. Maar niets blijkt minder waar. Marco kiest er namelijk bewust voor om mogelijk miljoenen te laten liggen. En dat heeft een duidelijke reden.

Eindelijk duidelijkheid na jarenlange storm

De afgelopen jaren stonden voor Marco Borsato volledig in het teken van de rechtszaak en alles wat daarbij kwam kijken. Zijn carrière kwam vrijwel stil te liggen, optredens verdwenen en zijn naam bleef continu in het nieuws. Best heftig als je bedenkt hoe groot hij jarenlang was binnen de Nederlandse muziekwereld.

Toen onlangs duidelijk werd dat er volgens de rechter onvoldoende bewijs was, kwam daar eindelijk een einde aan. Een enorme opluchting, kun je je voorstellen. Toch betekent zo’n vrijspraak niet automatisch dat alles weer teruggaat naar hoe het was. De impact van zo’n periode blijft vaak nog lang hangen.

Lees hier ook: Definitief einde aan de zaak Marco Borsato: dit is waarom het OM stopt

Alleen advocaatkosten terugvragen

Hoewel Marco dus is vrijgesproken, betekent dat niet dat hij alles financieel zomaar kan herstellen. Wel kijken hij en zijn advocaten naar één specifieke mogelijkheid: het terugvragen van de kosten die hij heeft gemaakt voor advocaten en deskundigen.

Volgens zijn advocaten is dat een vrij normale en gebruikelijke procedure na een vrijspraak. Bovendien zou dat juridisch gezien relatief makkelijk geregeld kunnen worden. Het gaat daarbij puur om de kosten van de verdediging en niet om de schade die hij verder heeft geleden.

Miljoenen euro’s misgelopen

En die schade? Die is volgens zijn advocaten gigantisch. Door de zaak heeft Marco jarenlang nauwelijks kunnen optreden. Contracten, samenwerkingen en projecten vielen weg. En laten we eerlijk zijn: Marco stond jarenlang bekend als één van de best betaalde artiesten van Nederland.

Zijn agenda zat vroeger ramvol en zijn gages lagen hoog. Het wegvallen van die inkomsten heeft dan ook flinke financiële gevolgen gehad. Volgens zijn advocaten gaat het om bedragen die oplopen tot in de miljoenen.

Toch heeft Marco Borsato besloten dat hij die schade waarschijnlijk niet gaat verhalen via een civiele procedure. En dat is best een opvallende keuze.

Waarom Marco Borsato het hoofdstuk wil afsluiten

Volgens zijn advocaten heeft Marco Borsato heel duidelijk aangegeven dat hij deze strijd niet opnieuw wil aangaan. Een nieuwe juridische procedure zou betekenen dat alles weer wordt opgerakeld. En na zo’n lange en zware periode wil hij vooral rust.

Dat klinkt ergens ook heel begrijpelijk. Zo’n rechtszaak vraagt niet alleen financieel veel, maar ook emotioneel en mentaal. Soms is verder kunnen gaan simpelweg belangrijker dan het terughalen van geld.

Nog een zaak die geen vervolg krijgt

Alsof het nog niet ingewikkeld genoeg was, speelde er ook nog een andere juridische kwestie. Marco Borsato had namelijk zelf aangifte gedaan van smaad en laster. Daarmee wilde hij zich verdedigen tegen de beschuldigingen die tegen hem waren geuit.

Maar ook daar kwam onlangs nieuws over: het Openbaar Ministerie heeft besloten die aangifte te seponeren. Dat betekent dat er geen verdere vervolging komt. Daarmee lijken de juridische hoofdstukken rondom Marco voorlopig echt afgesloten.

Hoe ziet zijn toekomst er uit?

De grote vraag blijft natuurlijk hoe het nu verder gaat met Marco Borsato. Jarenlang was hij niet weg te denken uit de Nederlandse muziekindustrie. Hits, televisieoptredens en uitverkochte concerten maakten hem tot een van de grootste artiesten van het land.

Of en wanneer hij weer volledig terugkeert in de spotlights, is nog onduidelijk. Maar één ding lijkt wel zeker: Marco kiest nu vooral voor rust, herstel en vooruitkijken. Geen eindeloze rechtszaken meer, maar proberen opnieuw balans te vinden.

En ergens zegt dat misschien wel meer dan welke schadeclaim dan ook. Soms is loslaten namelijk precies wat nodig is om weer verder te kunnen.