Jochem Myjer deelt heftig nieuws: “Het enige wat ik kan doen is extreem genieten”

Media door Janine

Oei… het nieuws dat cabaretier Jochem Myjer vandaag deelde grijpt ons allemaal naar de keel. De 48-jarige grappenmaker, die normaal gesproken ons in tranen van het lachen krijgt, onthulde woensdag dat er twee nieuwe tumoren in zijn ruggenmerg zijn gevonden. Toch blijft Jochem opvallend positief en weet hij zelfs in deze situatie lucht te brengen. En honestly? Dat vinden wij zo typisch Jochem: licht, hoopvol en dankbaar.

Vakantie sferen en een reality check

Na een heerlijke zomervakantie vol quality time met zijn kinderen, dierbaren en geliefde, keek Jochem Myjer er mega naar uit om weer het theater in te duiken. “Met misschien wel meer zin dan ooit,” schrijft hij op Facebook. Maar die extra zin heeft een reden: de jaarlijkse controlescan die hij aan het begin van zijn vakantie kreeg, liet helaas geen goede uitslag zien.

Een lange strijd

Voor wie het even kwijt is: Jochem Myjer kreeg in 2011 last van heftige nekklachten. Onderzoek wees toen uit dat hij een tumor in zijn ruggenmerg had. Tijdens een zware operatie werd die verwijderd, gelukkig bleek deze goedaardig. Veertien jaar lang leek alles stabiel, tot nu.

“Na veertien jaar nauwelijks verandering zijn er nu onder in mijn ruggenmerg twee nieuwe tumoren gevonden die voortkomen uit de resttumor in mijn nek,” deelt hij. En hoewel dat natuurlijk een keiharde reality check is, blijft Jochem opvallend kalm en nuchter.

Geen paniek, wel zorgen

Volgens Jochem Myjer is er “nog geen enkele reden tot paniek”. De tumoren, ook wel ependymomen genoemd, groeien namelijk ontzettend langzaam. “Wel apart om te constateren dat er überhaupt iets langzaams in m’n lichaam zit. Maar in dit geval is dat zeer gunstig,” grapt hij.

Maar eerlijk is eerlijk: op de lange termijn zullen de tumoren waarschijnlijk verwijderd moeten worden. En dat zijn geen simpele ingrepen. “Dat zijn risicovolle operaties waar ik lang van zal moeten revalideren en waarvan ik alleen maar kan hopen dat de schade beperkt blijft.”

Het is dus niet levensbedreigend, maar kan hem in de toekomst wel flink beperken.

Lees hier meer: Jochem Myjer deelt openhartige foto van dochter met narcolepsie

Jochem Myjer gaat extreem genieten

Wat ons misschien nog het meest raakt, is de manier waarop Jochem Myjer zijn situatie benadert. “Het enige wat ik kan doen is extreem genieten van alles om me heen en elke druppel van dit leven opdrinken,” schrijft hij. En daar voegt hij liefdevol aan toe: “Dat doe ik gelukkig al 48 jaar dus ik weet hoe dat moet.”

Positief en fit

Ondanks dit zware nieuws blijft Jochem Myjer vol energie en levenslust. Hij vertelt dat hij sportmedisch wordt begeleid en dat zijn lichaam sterker wordt. “Ik houd al een stuk minder vocht vast. Dat voelt ook goed voor mijn koppie.”

En ja hoor, onze favoriete cabaretier is alweer volop bezig met de voorbereidingen voor zijn nieuwe theatertour. “Ik heb er enorm veel zin in om door het hele land te touren met mijn voorstelling. En hoop met me mee dat ‘De Drie Tumoren’ zich komende tijd nog even koest houden,” besluit hij zijn bericht.