Jeroen van Koningsbrugge: leeftijd, vermogen en biografie

Beroemdheden door Janine

Jeroen van Koningsbrugge is een naam die je gewoon kent. Van die briljante improvisaties in De Lama’s (ja, daar begon het allemaal), tot de keiharde beproevingen in Kamp van Koningsbrugge, Jeroen is al jaren niet van je scherm weg te slaan. Misschien herinner je hem ook nog als de ruige Theo uit Smeris, of van dat kippenvelmoment in The Passion, waar hij Wit Licht zo intens zong dat heel Nederland even stilviel. En alsof dat nog niet genoeg is: hij is ook cabaretier, zanger, presentator en regisseur. Tijd om deze alleskunner wat beter te leren kennen. Want wie is de man achter dat bekende tv-gezicht eigenlijk?

Over Jeroen van Koningsbrugge

Volledige naam
Jeroen Bernardus Jozef Nicolaas van Koningsbrugge
Geboortedatum
3 september 1973 (leeftijd 51 jaar)
Geboorteplaats
Nispen
Huidige woonplaats
Amsterdam en Limburg
Relatiestatus
Getrouwd met actrice Marie-Claire Witlox

Achtergrondinformatie

Jeroen woont samen met zijn vrouw Marie-Claire en hun twee kids op een lekker rustige plek, ver weg van alle camera’s. Hij houdt zijn privéleven mostly onder de radar, al weten we wel dat hij ooit vertelde een echte prepper te zijn. Jep, eentje die helemaal klaar is voor het einde der tijden. Of dat een grapje was? Zou zomaar kunnen, want humor is zijn tweedenaam.

Lees hier ook: Kamp van Koningsbrugge-kijkers zien pittige start van nieuw seizoen: "zwaarste seizoen ooit"

Jeugd

Jeroen werd geboren in het Brabantse Nispen en had als tiener al maar één missie: op het podium staan. Op zijn zeventiende zat hij al in een band en niet veel later rolde hij de acteerwereld in. Eerst even naar de Toneelacademie in Maastricht (maar that wasn’t it), daarna naar de Kleinkunstacademie in Amsterdam. Daar ging het los.

Carrière

Zijn grote doorbraak kwam bij De Lama’s, waar hij samen met o.a. Ruben Nicolai en Tijl Beckand een comedy-droomteam vormde. Daarna ging het hard: Draadstaal, NeonLetters, Smeris, Ik hou van Holland, you name it. Ook richtte hij samen met bestie Dennis van de Ven de band Jurk! op, waarmee ze in 2010 het album Avondjurk uitbrachten.

Enne… wist je dat Jeroen ook frontman was van rockband ZEUS? Yes, denk aan: ruige gitaren, scheurende solo’s en zelfs optredens in Amerika. Acteren, muziek, regisseren, presenteren, hij doet het gewoon allemaal. Van Finding Nemo (hij was Marlin!) tot Kamp van Koningsbrugge op tv: hij blijft verrassen.

Vermogen Jeroen van Koningsbrugge

Het vermogen van Jeroen wordt geschat op zo’n 3 tot 5 miljoen euro. Niet shocking als je zijn cv ziet. Televisie, films, muziek, theater, radio, commercials, de man heeft letterlijk overal gezeten en hij is nog lang niet klaar.

Instagram Jeroen van Koningsbrugge

Bekend van

De Lama's 

Jeroen is zo’n beetje op élke Nederlandse zender te zien (geweest). Zijn grote doorbraak kwam met De Lama’s, waar hij als improvisatietalent wekelijks mensen in een deuk kreeg. Daarna kwam Draadstaal, dat hij samen met z’n BFF Dennis van de Ven maakte, een satirisch programma dat hilarisch en pijnlijk herkenbaar was. Ze gingen door met NeonLetters, waar ze nog een schepje bovenop deden met sketches over de Nederlandse samenleving.

Als acteur zagen we hem van zijn ruigere kant in Smeris, waar hij als agent Theo Kamp de wet net even anders interpreteerde. Zijn rol daar? Mega intens en mega populair. Natuurlijk kennen we hem ook als teamcaptain bij Ik hou van Holland, waar hij moeiteloos quizvragen, woordgrappen en gezelligheid combineerde. En wie herinnert zich niet zijn vertolking van Judas in The Passion? Zijn versie van Wit Licht was zo goed, dat het prompt werd uitgebracht als single.

De laatste jaren is hij het gezicht van Kamp van Koningsbrugge, waarin hij gewone mensen fysiek en mentaal tot het uiterste laat gaan. En guess what: hij is ook achter de schermen druk als regisseur en programmamaker. Kortom: Jeroen is basically een one-man-entertainmentmachine en dat is nog maar het topje van de ijsberg.

Youtube Video's

Veelgestelde vragen over Jeroen van Koningsbrugge

Met wie heeft Jeroen van Koningsbrugge een relatie?

Jeroen Van Koningsbrugge is sinds 2005 getrouwd met actrice Marie-Claire Witlox.

Waar woont Jeroen van Koningsbrugge?

Jeroen heeft met zijn gezin een woning in Amsterdam en een woonboerderij in Limburg. Jeroen heeft een tijdje in Los Angeles gewoond maar is in middels weer terug in Nederland.

Is Jeroen van Koningsbrugge militair geweest?

Nee, Jeroen is zelf geen militair geweest. De reden hiervan is dat de dienstplicht werd afgeschaft op dit moment.

Hot or Not?

  • Yes! (1)
  • Nope! (0)