‘Oneerlijk!’ Bondgenoten-kijkers gaan los na deze stemming

Media door Janine

Een opdracht die de boel in de loods lekker kan opschudden? Daar gaan we voor zitten. Maar na de stemming rond de ‘Ultieme Bondgenoot’ in De Bondgenoten hebben kijkers vooral iets anders te bespreken: hoe eerlijk was dit eigenlijk voor de Haaien? Het bondje bestaat sinds het vertrek van Laurel nog maar uit drie kandidaten. En juist dat ontbrekende vierde teamlid bleek dinsdagavond behoorlijk vervelend uit te pakken. Op X laten kijkers het er niet bij zitten.

Eén kandidaat minder, meteen de pineut?

De opdracht klonk overzichtelijk: wijs binnen je eigen bondje de Ultieme Bondgenoot aan. Alleen bleef het niet bij een gezellig complimentje voor je favoriete teamgenoot. De stemmen hadden ook gevolgen voor de teamsamenstelling. Er kon dus geschoven worden, en dat maakt zo’n keuze ineens een stuk interessanter.

Voor de Haaien liep het alleen anders. Met drie kandidaten hadden zij een stem minder dan de andere bondjes. Het gevolg? Niemand van hun team kon wisselen. Terwijl de opdracht juist mogelijkheden bood om de verhoudingen te veranderen, zaten zij vast aan hun bestaande samenstelling.

Dat verschil ging bij kijkers bepaald niet onopgemerkt voorbij.

Lees hier ook: Oei! Kijkers De Bondgenoten zien dit gebeuren bij Marjolein en slaan alarm

Op X is het geduld van De Bondgenoten-kijkers wel op

Waarom moet een bondje blijven doorspelen met drie mensen als dat telkens nadelig kan uitpakken? Die vraag komt terug in de reacties. Een kijker pleit ervoor om teams na een vertrek weer aan te vullen tot vier kandidaten. Zo zou iedereen tenminste met hetzelfde aantal mensen aan de volgende opdracht beginnen.

En daar zit precies de frustratie: Laurel is weg, maar de gevolgen van dat vertrek blijven voor de achterblijvers voelbaar. Bij deze stemming leverde dat dus opnieuw een beperking op.

Voor De Bondgenoten-kijkers die op een verrassende teamwissel hoopten, was de uitkomst dan ook een flinke anticlimax. De Haaien konden nergens heen.

Ook de stemming zelf krijgt ervan langs

Daar stopt het commentaar niet. Sommige kijkers vragen zich af hoeveel verrassing deze manier van stemmen überhaupt oplevert. Volgens een reactie kiest iedereen toch vooral voor het eigen team.

De suggestie? Gooi het systeem om. Laat kandidaten bijvoorbeeld loten of bedenk een andere manier om de teams door elkaar te schudden. Want als de uitkomst vooral afhangt van je bondje en het aantal mensen daarin, blijft er volgens deze De Bondgenoten-kijkers weinig spannends over om op te hopen.

Vooral voor Sayf is dit zuur

Tussen alle kritiek duikt ook Sayfs naam op. Een kijker baalt ervan dat hij door het tekort aan teamleden niet bij Angela terecht kon komen.

Of dat met een compleet bondje daadwerkelijk was gebeurd, staat daarmee natuurlijk niet vast. Maar de mogelijkheid bleef nu in ieder geval buiten bereik. En dát maakt deze uitslag voor kijkers zo frustrerend.