Say what?! Waren Antine en Denise deel van Mama Moniques realityplan?

Media door Janine

Je kent dat moment wel. Iemand zegt iets en ineens vallen er puzzelstukjes op hun plek. Dat gevoel lijkt nu te ontstaan bij Denise, de ex van Mike Hansler. Want na het verhaal van Antine, bekend van Winter Vol Liefde, kijkt Denise met andere ogen naar alles wat er de afgelopen jaren is gebeurd. En dat levert vragen op. Veel vragen.

Antine zegt wat anderen misschien dachten

Maandag vertelt Antine haar verhaal bij Shownieuws. En dat verhaal blijft hangen. Volgens haar speelde moeder Monique, ook wel moeder Mo, een opvallende rol na haar breuk met Mike. Niet zozeer om het verdriet, maar vooral om wat er daarna nog mogelijk was.

Antine vertelt letterlijk: ‘Er is door moeder Mo een soort van plan bedacht. Ik weet dat omdat op het moment dat ik ook uit elkaar ging met Mike, kreeg ik daarna ook heel veel appjes en belletjes van Monique met: “Laten we het weer goedmaken, dan kunnen we nog op tv. We moeten nog een realityshow krijgen. Laten we dan net doen alsof het goed is.”’

Dat zijn geen losse woorden. Dat is een suggestie die blijft rondzingen.

Lees hier ook: Heftig! Denise voelde zich niet veilig bij Mama Monique in De Hanslers ‘Ik werd angstig’

Winter Vol Liefde Denise gaat rekenen

Ook Denise hoort Antines verhaal. En dat zet iets in gang. Tegen Shownieuws vertelt ze dat ze ineens terugdenkt aan hoe alles begon. ‘Toen ging ik even rekenen en dacht ik: ja, twee jaar geleden… toen waren ze al met de serie bezig en toen kwam ik later ook in het spel’, zegt ze.

Geen beschuldiging. Geen harde conclusie. Wel twijfel. ‘Dus ja, je weet het soms niet hoe het gaat.’ En juist die zin zegt alles.

Nog meer puzzelstukjes

De twijfel stopt niet bij Antine. Denise vertelt ook dat Veerle, de nieuwe vriendin van Mike, mogelijk al langer een rol speelde. ‘Zijn nieuwe vriendin was er ook al veel eerder. Als je dat allemaal gaat bedenken nu…’

Of ze denkt dat er overlap was terwijl zij en Mike nog samen waren? Denise blijft voorzichtig. ‘Ik weet het niet. Ik krijg wel zulke berichten binnen.’ Meer zegt ze niet. Maar soms zegt dat genoeg.

Wat heel Nederland zag gebeuren

Wie maandag keek naar De Hanslers: van de Piste naar de Playa, zag hoe alles ontspoorde. Wat een feestelijke opening had moeten zijn van het werk van de familie Hansler in Spanje, eindigde in een break die niet meer te lijmen leek.

Het begon bij geld. Moeder Monique kon Denise niet betalen voor haar werk in het familierestaurant. Daarna volgden verhalen. Volgens Monique zou Denise hebben geroddeld over haar en de familie. Ze zou haar meerdere keren ‘teringwijf’ hebben genoemd, hebben geklaagd over de financiële situatie en gezegd hebben dat ze niet wist ‘hoe ze het volhoudt’ met de familie.

Van happy family naar afstand

Voor Monique was dat reden genoeg om hard in te grijpen. Denise werd het huis uitgezet en zwierf tijdelijk door Spanje. Mike zegt dat hij van niets wist, maar voelde zich verraden. Zijn vertrouwen was, naar eigen zeggen, ‘onherstelbaar geschonden’. De relatie eindigde daar.

Even uit elkaar

Inmiddels lijken Mike en Monique zelf ook wat afstand te hebben genomen. In De 538 Middagshow vertelt Monique dat ze elkaar al 2,5 maand niet hebben gezien. ‘Ik ben ver. Ik ben helemaal niet daar’, zegt ze.

Mike zit in Spanje met Veerle, Monique in Oostenrijk. Die afstand bevalt haar wel. Maar of dat blijvend is? Waarschijnlijk niet. ‘Maar we gaan elkaar binnenkort weer zien en dan zijn we weer happy family.’

Of Denise daar hetzelfde gevoel bij heeft, blijft voorlopig open. Eén ding is zeker: sinds Antines verhaal voelt niets meer vanzelfsprekend. En soms is dat precies het moment waarop je anders gaat kijken naar alles wat daarvoor gebeurde.