Door: Stephanie @ 14-08-2008
Tijdens de Olympische Spelen in China zullen onze ogen drie weken lang gericht zijn op de sporters die daar hun topprestaties laten zien. Veel Nederlanders nuttigen hun avondmaaltijd dan met het bord op schoot bij de tv.
Alleen maar fastfood en afhaalmaaltijden eten lijkt niet nodig; uit onderzoek blijkt dat maar liefst 82% van de Nederlanders liever een gezonde wokmaaltijd dan een zak patat eet voor de buis.
Voor sporters is gezond eten van groot belang en juist in China bedachten ze duizenden jaren geleden een manier om voedsel snel en eenvoudig, maar met behoud van alle voedingswaarden klaar te maken: het wokken. Uit het onderzoek naar het wokgedrag van Nederlanders is gebleken dat wokken populair is in de Nederlandse keuken. Deze van oorsprong oosterse kookmethode wordt gebruikt door maar liefst negen op de tien Nederlanders. Ze geven aan dat voor hen de smaak de belangrijkste reden is om te wokken (72%). Ook het gezondheidsmotief wordt door bijna de helft van de ondervraagden als reden voor het wokken genoemd. Mensen die geregeld sporten, wokken frequenter dan zij die weinig of niet sporten. Ruim driekwart van de mensen (77%) ziet wokken als een snelle en gezonde manier van eten bereiden.
Voor de sportende wokkers onder ons staan hieronder twee recepten ter inspiratie.
Slablaadjes met teriyaki-kip (20 hapjes)
Ingrediënten:
1 kleine rode peper
¼ pak (ca. 65 gr.) Mihoen
1 bosje lente-uitjes
150 gram gerookte kipfilet
6 eetlepels Teriyaki Saus
20 kleine slablaadjes
Bereiding:
Verwijder de zaadjes uit de rode peper en snijd de peper in zeer dunne ringetjes. Kook de mihoen volgens de aanwijzing op de verpakking. Afgieten en met koud water afspoelen. Snijd de lente-uitjes en kip in reepjes. Meng ze met de mihoen, teriyaki saus en pepertjes. Verdeel over de slablaadjes. Vouw dubbel om makkelijk te kunnen eten.
Gestoomde shii-takes met kokos (20 hapjes)
Ingrediënten:
250 gram shii-takes
1 bosje lente-uitjes
1 ei (losgeklopt)
1 theelepel Sambal Badjak
4 eetlepels Seroendeng
Bereiding:
Snijd van 12 shii-takes de steeltjes af en leg de paddenstoelen ondersteboven neer. Hak de rest van de shii-takes in stukjes. Snijd de lente-uitjes in smalle ringetjes. Meng ze met de stukjes shii-take, ei, ½ theelepel zout, sambal en seroendeng. Vul de shii-takes. Stoom ze in een afgedekte stoompan (of in een zeef met deksel), boven kokend water circa vier minuten.
Wok Ze!
![]() |
Heerlijk! Ik wok thuis heel veel! |
![]() |
Klinkt inderdaad heerlijk! |
![]() |
jumjum! ben gek op wokken! |
Ze is de mooie blonde spelverdeelster van ons nationale volleybalteam, woont en speelt in topvolleyballand Italië en blijft vrolijk ballen tot ze het beu is. Ze.nl sprak met Kim Staelens over liefde, buitenland en successen!
In 2008 won Maarten van der Weijden olympisch goud op de 10 km open water zwemmen. Een fantastische prestatie, maar zijn weg naar de top is net zo bijzonder. In 2001 bleek hij namelijk acute lymfatische leukemie te hebben.
Sinds mijn reis door Zuid-Oost Azië ben ik verslaafd aan Aziatisch eten. Mijn favoriet is dan ook uit de Thaise keuken: kip met cashewnoten. Ontzettend lekker en gemakkelijk om te maken. Dus ga naar de winkel en wokken maar!
Natuurlijk: jij wil best vaker sporten. Maar zwemmen? Saai. Fitness? Geestdodend! Zumba? Veel te vrolijk. Jij wil iets anders! Iets bijzonders en uitdagends. Ze.nl ging op zoek naar de vijf vreemdste sporten. Iets voor jou?